Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Uzaktan Algılama ve Araştırma Merkezi

Çanakkale'de engelli turizmi paneli düzenlendi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde 'Çanakkale İlinde Dezavantajlı, Eko ve Avcılık Turizmi' projesinin sonuçlarının değerlendirildiği panel düzenlendi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı 3'üncü Bölge Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği 'Çanakkale İlinde Dezavantajlı, Eko ve Avcılık Turizmi' projesinin sonuçlarının değerlendirildiği panel, ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda düzenlendi. Üniversitelerde toplumla iletişimin sağlanabilmesi için bu gibi projelerin önemli olduğunu belirterek, ÇOMÜ olarak GMKA projelerini her zaman destekledikleri belirtildi.


Proje hakkında bilgi veren ÇOMÜ Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, projeyle Çanakkale'nin turizmde dezavantajlı gruplara uygunluğunun fizibilitesini çıkardıklarını söyledi. Çanakkale'de engelli turist gruplarına hizmet sunabilecek yeterli oda, uygun tuvalet ve salonların olmadığını belirten Eroğlu, proje ile Gelibolu milli parkını engelli gözüyle incelediklerini ve feribottan itibaren engellilerin çeşitli sıkıntılarla karşılaştığını tespit ettiklerini ifade etti. Panel, projede görev alan akademisyenlerin çalışmaları ve elde ettikleri sonuçlarla ilgili sunumlarıyla devam etti.